פסטיבל סילבסטרקלאוזן בשילוב טיול אל צדדיה הפחות מוכרים של שוויץ

7 לילות / 8 ימים / 7 ימי טיול
בהדרכת יותם רגב, מומחה לאזור.

שוויץ היא מהמדינות המפותחות והמתקדמות בעולם אך עדיין מצליחה לשמר מסורות בנות מאות שנים הנשמרות עד היום כחלק מהתרבות והזהות השוויצרית. מידי שנה אנו מאפשרים ללקוחות Swiss1 הצצה נדירה לחוויה תרבותית וייחודית בשילוב טיולים יומיים שיוצאיו אותנו ממסלולי הטיול הסטנדרטיים ויאפשרו לנו ליהנות מהמיטב האמיתי של שוויץ, מצדדיה הפחות מוכרים אך הלא פחות מרהיבים. השנה בחרנו לכם מסלול מורחב ומשודרג אשר יאפשר לנו לחוות ביחד מספר היבטים מרכזיים על שוויץ ולשלב בין כל הטוב שיש למדינה הזו להציע.

חוגגים בתחפושות בפסטיבל סילבסטר באפנזל

טיול זה מיועד לאלו שכבר חוו את "שוויץ הסטנדרטית" ומעוניינים לצאת איתנו למסע עומק מעשיר בידע והבנת התרבות השווייצרית, על צד זה אמון יותם רגב, מדריך מנוסה ומומחה לאזור טיול זה, בעל ניסיון עשיר והיכרות מעמיקה אשר יסחוף אותנו בסיפוריו וייקח אותנו אל מקומות קטנים וסודיים שרק הוא מכיר. הביקור בפסטיבל מחזיר את הצופים שנים רבות לאחור ומאפשר חוויה אנתרופולוגית-תרבותית ייחודית ומרגשת. אך בנוסף לפסטיבל, מחכה לנו תכנית עשירה בפינוקים ובסיורי יום מהנים במהלכם נהנה ממרחצאות ספא חמים, רכבות מופלאות שנוסעות בין פסגות מושלגות, מסלולי הליכה מסודרים וקלילים בתוך נופים עוצרי נשימה, טעימות קולינריות ומלונות מובחרים ומפנקים

יום 1:

 29/12 – הגעה וסיור בעיר באזל

נצא בטיסת צהריים ישירה לבאזל. עם הנחיתה (17:00) ניסע לסיור היכרות קליל ומהנה במרכזה העתיק והמרשים של העיר, העיר השנייה בגודלה בשוויץ המהווה מרכז תרבות ואמנות חשוב ובעלת היסטוריה של למעלה מ- 2000 שנה. העיר נוסדה על ידי הרומאים שקראו לה באזיליה, ולאחר מכן נשלטה על ידי האלמנים והפרנקים עד שב-1501 הצטרפה אל הקונפדרציה השוויצרית. נשמע את סיפורה של העיר, שבה נסללה דרכה של המדינה היהודית בקונגרס הציוני הראשון ובו הציג הרצל את חזונו. נטייל ברחובות העיר היפה המקושטת בקישוטי חג המולד ובאווירת השנה החדשה. נתמקם במלוננו וניפגש לארוחת ערב ראשונה. לינה בבאזל במלון Radisson blu בדרגת 4 כוכבים

שנה חדשה בבאזל
שנה חדשה בנהר בבאזל

יום 2:

30/12 – רכס הרי היורה, ביקור בבית עישון ייחודי לבשר והגעה לסנט גאלן:

לאחר ארוחת הבוקר נפרד מבאזל ונצא בנסיעה דרומה אל עבר אזור רכס הרי היורה. אזור פחות מוכר לתייר ומאופיין בעמקים הסגורים ברכסים משוננים. האזור משלב שטחי חקלאות ושטחים מיוערים המנוקדים בכפרים קטנים וציוריים. את הבוקר נקדיש לאזור יפה זה שבמהלכו צפוי לנו ביקור מיוחד בבית עישון בשר, מקום חוויתי ומרהיב המוכר רק ליודעי דבר. נמשיך בנסיעה מזרחה דרך נופי הרים ויערות מושלגים עד שנגיע לעיר סנט גאלן הנחשבת לעיר הגדולה ביותר במזרח שווייץ שבעבר נחשבה כמרכז לתעשיית טקסטיל. התחנה הראשונה שלנו היא מנזר סנט גאלן וספרייתו המרשימה הנחשבת לאחת מהספריות התאולוגיות החשובות והמיוחדות בעולם, "בית המרקחת של הנפש" – כך כתוב על הכניסה לאולם הספרייה ובו נמצא האוסף המקיף ביותר של ספרי דת מימי הביניים. האולם המרכזי בספרייה שעוטר בסגנון הרוקוקו נחשב ליצירת מופת אדריכלית בפני עצמה. נמשיך בשיטוט בסמטאותיה העתיקות של העיר ונגיע למלוננו הנושק למתחם הספא ובריכות המים הצמודים אליו. לינה במלון Säntispark בדרגת 4 כוכבים.

champoz-meet-house3
הספרייה העתיקה של סנט גאלן

יום 3:

31/12-  פסטיבל הסילבסטר קלאוזן המסורתי וחגיגות השנה החדשה:

יום זה הוא הסיבה המרכזית לטיול והגיע זמננו להשתתף בפסטיבל הסילבסטר קלאוזן הייחודי. פסטיבל הנחגג מאות רבות של שנים בערב השנה החדשה בקרב תושבי חצי הקנטון הפרוטסטנטי של אפנצל, פסטיבל מסורתי ואותנטי שאפילו רבים מהשוויצרים אינם מודעים לקיומו. נשכים קום טרם אשמורת הבוקר ובחמש בבוקר נצפה בהשתאות ביחד עם תושבי הכפר הקטן אורנש בפתיחת הפסטיבל- בעלטה מוחלטת נשמע את דנדוני הפעמונים ושירת יודל מיוחדת. לאחר שתיית שוקו מחמם לב נצא למסע רכוב בין הכפרים בקנטון בו נחפש את קבוצות הקלאוזרים: הדמויות המחופשות שעוטות עליהן מסיכות, לבוש העשוי מענפי אשוח ומגוון פעמונים. נצפה במנהג המקומי בו קבוצת הקלאוזרים עוברת מבית לבית ומברכת את חברי הקהילה בשנה טובה תוך כדי שירת יודל, דינדוני פעמונים ושתיית אלכוהול. נשוב למלון לארוחת בוקר ולמנוחה קצרה ולאחריה נצא לשלב ב' של החגיגות וניסע אל מרכזה של העיירה הריסאו בירת הקנטון ונצטרף אל מגוון קבוצות הקלאוזרים 'הפושטות' על העיר בשפע צבעים וקולות. נהנה מכוס משקה אלכוהולי ונחגוג עם התושבים.

לקראת הצהריים נחזור למלון למנוחה ורוגע. המעוניינים מוזמנים לנצל את הזמן לפינוק הגוף והנפש וליהנות ממתחם הספא והבריכות המצויים בצמוד למלון. אך לא תמו החגיגות! מחכה לנו היום ארוחת סילבסטר חגיגית ועשירה במיוחד בת חמש מנות ושפע אלכוהול. נחגוג עם המקומיים את בואה של השנה החדשה בליווי שירה ומוזיקה, מחכה לנו חגיגה של ממש.

המשך לינה במלון Säntispark.

חוגגים בתחפושות בפסטיבל סילבסטר באפנזל
חוגג מחופש בפסטיבל הסילבסטרקלאוזן באפנזל

יום 4:

1/1- עלייה לפסגת הר הכייסרוג וסדנת יודלינג מהנה ומגבשת:

לאחר שקיבלנו את השנה החדשה בסעודה דשנה וחגיגות, נתחיל את הבוקר בארוחת בוקר טובה ומעט מאוחרת מהרגיל, אחריה נצא אל עבר עמק טוגנבורג הקסום התחום בין שני רכסים משוננים וגבוהים. נעפיל ברכבת הרים אדומה ולאחר מכן ברכבל אל פסגת הר הכייסרוג בגובה 2300 מטרים נטייל בשביל פנוראמי כבוש בשלג בהליכה רגועה ומהנה ונחווה חוויה אלפינית חורפית מיוחדת, הלובן שיקיף אותנו מהווה נמשיך לטיול באזור עמק הטוגנבורג. לקראת הצהריים המאוחרות נגיע למלון בו נשהה במהלך שלושת הלילות הבאים. מלון ייחודי ומפנק המוקף בטבע ושלווה ויאפשר לנו חוויה ייחודית מול הנופים המושלגים של האזור. אחר הצהריים מחכה לנו הפתעה נוספת, הכינו את מיתרי הקול כי הנכם עומדים לעבור סדנת יודלינג אמיתית, מצחיקה ומהנה עם מומחה מקומי אשר יחשוף אותנו לטכניקת השירה המסורתית.

לינה במלון Stump's Alpenrose בדרגת 4 כוכבים.

הרים
רכיבת סוסים בארוזה

יום 5:

2/1- עלייה לעיירה פלומסרברג ופינוק לגוף ולנפש במרחצאות באד ראגץ:

נתחיל את היום בנסיעה דרומה לכיוון אגם ואלן, מהאגמים הגדולים בשוויץ. נעלה לעיירה פלומסרברג (flumserberg) ונהנה משיטוט רגלי קליל בין נופי המקום. נגיע לפונדק דרכים השוכן בחווה ומגבנה משפחתית ונהנה מטעימות מהתוצרת המקומית כולל ארוחת פונדו חמה המבוססת על הגבינה המיוצרת במגבנה. מפלומסרברג נמשיך לביקור במרחצאות באד רגאץ (bad ragaz), ממרחצאות המרפא המפורסמים בשוויץ, ובו נהנה מבריכות תרמאליות חמות מקורות וחיצוניות וממרכז ספא אקסלוסיבי ומפנק.

באד ראגז ספא
פונדו בפלמסבורג

יום 6:

3/1 – ביקור בקניון הריין, העיר כור ועלייה לעיירת הנופש ארוסה:

את הבוקר נתחיל בנסיעה אל המקום בו שני יובלים הופכים לנהר אחד, נהר הריין המרשים שמקורותיו בהרי האלפים בדרום שווייץ ובצפון איטליה וזורם צפונה דרך אגם קונסטנץ, גרמניה והולנד עד שנשפך לים הצפוני. נפתח בעצירה בחיבור בין שני יובלי הנהר- הקדמי והאחורי, נלמד את סיפורו של הנהר ונמשיך בנסיעה בכביש צדדי ולא מוכר למפת התיירות המקובלת שיעניק לנו תצפיות עוצמתיות על קניונו המרשים והמפותל של הנהר. נערוך עצירת קפה בעיירה אילנץ ונמשיך בנסיעה לעיר כור בירת קנטון גראובינדן דובר שפת הרומאנש, עיר זו נחשבת לעתיקה ביותר בשווייץ. מכור נעלה ברכבת חווייתית אל עיירת הנופש והסקי ארוסה (arosa) הממוקמת בגובה של 1700 מטר מעל פני הים. עם ההגעה, מחכה לנו חוויה מיוחדת במינה! את הסיור בעיירה ובסביבתה נעשה בהנאה ונוחות מרבית על כרכרות סוסים עטופים בשמיכות צמר מפנקות. נהנה באלגנטיות  מסמטאות העיירה הציורית, ומשבילי שלג ונופים לבנים עוצרי נשימה. את הביקור בעיירה נסיים בבקתת Chalet שוויצרית בה נהנה מכוס יין חם וערמונים שנקלו מהאח הבוערת.

רכיבת סוסים בארוזה
באד ראגז ספא

יום 7:

4/1 – אגם shil, ביקור בלוצרן ושיט על האגם:

נעזוב את מלוננו הקסום שבהרים ונעלה דרך כביש צר ומיוער אל עמקו של אגם Shil הקופא לרוב בעונה זו של השנה, על חוף האגם שוכנת עיירת המנזר הגדול איינזידלן, נבקר בכנסיית המנזר הנחשבת ליצירת הבארוק הגדולה והמרשימה ביותר בשווייץ. נמשיך אל עבר אגם לוצרן הידוע גם כאגם ארבעת קנטוני היער, נשוט בשייט עדין ומקסים על האגם אליו נבטים מכל עבר נופי פרא אלפיניים. ייעדנו הסופי הוא העיר לוצרן, נסייר בסמטאותיה המטופחות כולל גשר הקאפלה המפורסם ואנדרטת האריה הגוסס החצובה בסלע ונהנה מהעיר השוקקת ומקצת זמן חופשי למעוניינים.  לקראת אחר הצהריים נמשיך בנסיעה לבאזל ממנה נשוב ארצה. נאכל ארוחת ערב אחרונה וניפרד משוויץ הנפלאה.

לינה בבאזל במלון Radisson blu בדרגת 4 כוכבים

רכיבת סוסים בארוזה
מלון raddisun blu בבאזל

יום 8:

טיסה מקודמת חזרה לארץ:

נטוס חזרה בטיסת בוקר מוקדמת משדה התעופה של באזל.

המחיר לאדם בחדר זוגי וכולל:

 • טיסות ישירות לבאזל בחברת איזיג'ט כולל הושבה, כבודת יד ולבטן המטוס עד 23 ק"ג
  טיסת הלוך:  ת"א > באזל: 13:20-16:55
  טיסת חזור:  באזל > ת"א: 07:20-12:25
 • העברות באוטובוס צמוד לכל התקופה
 • 7 לילות בבתי מלון מובחרים בדרגת 4 כוכבים.
 • אירוח על בסיס חצי פנסיון (ארוחת בוקר וערב)
 • ארוחת סילבסטר מפוארת וחגיגית
 • ביקור וטעימות בבית עישון בשר
 • ארוחת צהריים פונדו כמיטב המסורת השוויצרית
 • סדנת יודלינג חווייתית
 • ביקור במרחצאות הספא בבאד ראגץ
 • שיט על אגם לוצרן
 • עלייה לפסגות הרים
 • כניסות לכל האתרים הכתובים בתכנית הטיול
 • שירותי סבלות למזוודות
 • הדרכה מקצועית של יותם רגב
 • כניסות לכל האתרים המופיעים במסלול
 • תשר לנותני השירות המקומיים
 • כל המיסים וההיטלים

המחיר לא כולל:

 • הוצאות אישיות
 • ביטוח רפואי
 • תשר למדריך הישראלי
 • כניסות לאתרים שאינם מופיעים בתכנית הטיול

הערות:

 • המחיר מותנה במינימום 20 נרשמים
 • הטיול מוגבל לעד 24 נוסעים, Swiss1 שמה דגש על איכות ההדרכה ואופי הטיול ולכן מגבילה את כמות המשתתפים בטיול זה.
 • המחירים יכולים להשתנות, בהתאם לשינויים בשערי חליפין ומחירי הטיסות.
 • התוכנית ניתנת לשינוי לשיקול דעתו של המלווה הישראלי ובהחלטתו בלבד בשטח.

הנחת הרשמה מוקדמת בסך 75 יורו לאדם ! לנרשמים עד 30.8

:מחיר למשתתף:הרכב החדר
 € 2395 אדם בחדר זוגי
€ 749תוספת מחיר לאדם בחדר ליחידתמונות מפסטיבל הסילבסטר קלאוזן באפנזל
למידע נוסף מלאו פרטים:

למידע נוסף מלאו פרטים